DANMARK
Med en kombination af egne biler og fremmede biler, hvoraf mange udelukkende servicerer ALPI, tilbyder vi landsdækkende transporter i Danmark. Både som selvstændig løsning og som en samlet løsning i kombination med internationale transporter.

ALPIs team af chauffører, lagerpersonale og speditører håndterer landsdækkende dag til dag leveringer med udgangspunkt i vore distributionscentre i Herning, Greve og Odense.
ALPI kendetegnes af et højt personligt serviceniveau suppleret af høj leveringssikkerhed, fleksible løsninger samt gennemskuelige og konkurrencedygtige priser.
Vi tilbyder naturligvis også online booking via forskellige web-booking løsninger, ligesom vi ved store faste aftaler også gerne medvirker til at udarbejde en EDI løsning.

Se kontaktoplysninger nedenfor.
Herning
Stacks Image 18219
Stacks Image 17854
Morten
Rasmussen
Afdelingsleder

mra@alpi.dk
9627 6084
Stacks Image 17873
Jesper
Stubkjær
Speditør

js@alpi.dk
9627 6993
Stacks Image 18044
Jan Lundum
Danielsen
Speditør

jan@alpi.dk
9627 6027
Stacks Image 18053
Søren
Kaldahl
Speditør

ska@alpi.dk
9627 6036
Stacks Image 18128
Frederik Baagøe
Madsen
Speditør

fbm@alpi.dk
9627 6078
Stacks Image 31273
Allan Rosendahl
Nielsen
Speditørelev

arn@alpi.dk
9627 6038
Stacks Image 18207
Britt
Pedersen
Speditør

britt@alpi.dk
9627 6023
Greve
Stacks Image 1067
Stacks Image 23030
Kjeld
Tygesen
Filialleder

kjeld@alpi.dk
9627 6080
Stacks Image 23037
Jesper Dyrekær
Nielsen
Afdelingsleder

jesper@alpi.dk
4341 0447
Stacks Image 58788
Emil Nørgaard
Friis
Speditørelev

enf@alpi.dk
4341 0452
Stacks Image 23049
Anette Puggaard
Nielsen
Speditør

anette@alpi.dk
4341 0445
Stacks Image 23056
John
Sønderholm

Speditør

john@alpi.dk
4341 0448